Zakładamy rabatkę

Wiosna, to czas nierozerwalnie kojarzący się z powrotem do ogródków i rabatek, zaniedbanych przez okres jesienno zimowy. Pierwsze ciepłe dni sprawiają, że przyroda gwałtownie budzi się do życia, wszystko wokół się zieleni i zaczyna obsypywać kwiatami. To też najlepszy czas na zaplanowanie sobie własnego kwietnika.
W sklepach ogrodniczych, a nawet rozmaitych marketach budowlanych bez trudu odnajdziemy sadzonki kwiatów. Kuszą nas kolorowymi zdjęciami, wymyślnymi kolorami i różnorodnością kształtów. Każdy producent przekonuje, że to właśnie jego sadzonki doskonale przyjmą się w naszym ogrodzie. Jak powszechnie wiadomo, reklama jest dźwignią handlu i nawet najgorszy bubel, jeśli dobrze zareklamowany, sprzeda się na pniu. Dlatego nie polecam zakupów w dużych marketach, ani w miejscach, zajmujących się dystrybucją roślin i sadzonek tylko sezonowo. Często małe szkółki ogrodnicze położone gdzieś na uboczu miasta, oferują lepszej jakości produkty. Cena także nie musi być dużo wyższa, niż sadzonek w masowej sprzedaży, a szansa na udane kwiaty wydaje się nieporównywalnie wyższa.
Wybierając miejsce pod naszą rabatkę, jeśli oczywiście nie regenerujemy tej z poprzedniego sezonu, należy zastanowić się, jakiego rodzaju kwiaty chcemy w niej posadzić. To samo działa w drugą stronę: jeśli mamy już miejsce, powiedzmy narzucone, nie możemy sadzić na nim kwiatów, jakie nam się podoba. Wiele sadzonek źle się rozwija w glebie piaszczystej. Jeśli nie planujemy nawiezienia ziemi ogrodniczej i wzbogacenia nią naszej rabatki, powinniśmy porzucić plany sadzenia tego typu kwiatów.
Miejsca mocno nasłonecznione także nie są ulubionym obszarem dla niektórych sadzonek. Warto zaobserwować naszą rabatkę pod katem padania promieni słonecznych o każdej porze dnia. Jeśli przez większą część dnia słońce opiera się na niej, możemy uznać miejsce za mocno nasłonecznione. Należy wziąć pod uwagę, że w lecie słońce będzie znajdowało się jeszcze wyżej na niebie i nasłonecznienie może się zwiększyć.
Jeśli ustalimy już jakie kwiaty zamierzamy prezentować na naszej rabatce i pierwsze sadzonki powędrują do ziemi, nie możemy zapomnieć o nawożeniu. Warto wybrać nawozy w pełni naturalne, nie zawierające chemicznych dodatków. Duży wybór takich środków znajdziemy w linii Target Natural. Producent chwali się tym, że jego środki są całkowicie naturalne i nie zanieczyszczają środowiska.
Dobrze dobrany i poprowadzony ogród kwiatowy, będzie cieszył nasze zmysły pięknym wyglądem i zapachem, tylko nie możemy zapominać o regularnej pielęgnacji, podlewaniu i odpowiednim nawożeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *